Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 2012

ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ 0-0

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το ματς του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΟΦΗ στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων "οι Ζωσιμάδες" στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League.Το παιχνίδι ήταν μέτριο με λίγες καλές φάσεις, με τον ΠΑΣ να φτάνει στους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα, ενώ από την άλλη ο ΟΦΗ έφτασε στους 20.Ο ΠΑΣ είχε μια μικρή υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί... στην φάση με την κεφαλιά του Κώτσιου. Από την άλλη ο ΟΦΗ έδωσε βάση στην αμυντική του λειτουργία και στις αντεπιθέσεις προσπάθησε να γίνει επικίνδυνος χωρίς αποτέλεσμα.Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανέβασε την απόδοσή του είχε τις ευκαιρίες για γκολ, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ. Από την άλλη οι Γιαννιώτες δεν απείλησαν σε όλη τη διάρκεια του β' μέρους την εστία του Κάρολ, ωστόσο στο 90' είχαν την μεγάλη τους ευκαιρία με το δοκάρι του Τζάνη.